ניהול עסק

הקמת עסק כרוכה בתכנון מסודר ונדרשת לה השקעת משאבים כספיים ונפשיים רבה. הקמתו היא דבר אחד וניהולו השוטף הינו דבר אחר. נכון הוא, שסיכויי עסק המוקם על יסודות בריאים לשרוד ולהצליח הינם גבוהים, יחסית, אבל יחד עם זאת, יש צורך לתחזק אותו ברמה גבוהה על מנת שימלא את ייעודו – מכירות ורווחים לבעלים. ניהול עסק או הפיקוח עליו חייבים להיעשות מקרוב. יש צורך להיות תמיד עם היד על הדופק ולהקפיד שכל המערכות בו תתפקדנה היטב ובצורה משומנת.

בישראל יש לא מעט סוגי עסקים. בכל עסק גדול יש מספר מערכות החייבות לעבוד בצורה מסונכרנת. יש את מחלקת כוח האדם, הייצור, הכספים, השיווק והמכירות ומעליהן את שדרת הניהול אשר בראשה יושב המנכ"ל. הכלל הינו פשוט – ליצור מכירות רבות ככל שניתן עם ההוצאות הנמוכות ביותר. כך, שורת הרווח תהיה גבוהה. כדי להשיג יעד זה יש לבצע משימות רבות. יש צורך לבחור עובדים מקצועיים וזולים ולגרום להם לעבוד ביעילות. מחלקת המכירות אמורה להשיג הזמנות רבות בעלות שיווק נמוכה. יש לפתח מודל עסקי מתאים אשר יתחרה היטב אל מול הלקוחות, להקטין הוצאות קבועות וליצור רווח גולמי גבוה. להקפיד על תזרים מזומנים יעיל ולהשיג כסף זול להשקעות, לוודא שהלקוחות יהיו מרוצים וישמרו אמונים לעסק, ובנוסף, להביא לקוחות נוספים כל העת. ניהול עסק הוא לא גבר פשוט, ואם החלטתם לבצע קניית עסק ולנהל אותו, כדאי שתתייעצו עם אנשים שמבינים בתחום.

קיימים מודלים שונים של ניהול. יש מנהלים ריכוזיים אשר חייבים להיות מעורבים בכל פעילות שנעשית או לפחות ברובה. חברת ניהול ואחזקת מבנים יכולה לדאוג גם לאחזקה שוטפת של העסק שלכם, במיוחד אם הוא שוכן בבניין משרדים. יש מנהלים אשר מאצילים סמכויות למנהלים הזוטרים יותר אשר נבחרים בקפידה. כל שיטת ניהול כזאת יכולה להצליח. מאידך, כאשר מדובר על עסק קטן הרי שמרבית המשימות הללו נופלות על הבעלים/מנהלים. מומלץ להיעזר ביועץ עסקי כלכלי בעל מוניטין. הוא יכול ללוות כל מנהל ולסייע לו בעצות נכונות.

 

 

הסדנאות שלנו